CFP XIII SemFem


Zapraszamy do nadsyłania propozycji wystąpień na
XIII Seminarium Feministyczne
CYBERFEMINIZM, ANTYFASZYZM I INNE STRATEGIE ROZMONTOWYWANIA SYSTEMU
18.04.2020
lokal_30, Warszawa
Trzynasta edycja SemFem zbiegnie się z zakończeniem obchodów Roku Antyfaszystowskiego. Pragniemy poddać refleksji strategie oporu wobec systemu stosowane przez kobiety, ich zaangażowanie w akcje, manifestacje i wystąpienia.
W 1985 Donna Haraway opublikowała “Manifest cyborga”, w którym twierdziła, że cyborg to nie tylko połączenie człowieka i maszyny, lecz także istota uwolniona od przymusu binarności płci. Tekst ten stał się w latach 90. inspiracją dla powstania nowego ruchu politycznego i artystycznego – cyberfeminizmu, którego głównym przesłaniem było wyzwolenie kobiet poprzez udział w rewolucji technologicznej oraz nadzieja, że początkujący wówczas internet stanie się przestrzenią wolną od struktur patriarchalnych i od przemocy. Pragniemy zastanowić się jak dziś, po blisko ćwierć wieku działają i myślą cybefeministki, co udało im się zdziałać, czy ich ruch jest i był czystą utopią, czy też rzeczywiście udało im się zainspirować i wzmocnić strategie rozmontowywania systemu?

Prosimy o zawarcie tytułu i tematu wystąpienia oraz krótkiej informacji o autorce/autorze. Zgłoszenie powinno być przewidziane na 20 minut, może przybrać formę wykładu, prezentacji, eseju wizualnego lub akcji performatywnej.

Zgłoszenia wraz z 1-2 zdjęciami prosimy nadsyłać do 28.03.2020 na adres Agnieszki Rayzacher: arayzacher@gmail.com.

Za wystąpienia nie oferujemy honorariów.

Do zobaczenia!